Biztos számtalanszor megkaptad már életed során a fenti mondatot akkor, amikor egy-egy új ötleted, gondolatod vagy akár érzést megosztottad valakivel és kitértél arra, hogy mindaz más emberek szemében mit okozhat majd.
Ez reakció meglehetősen kétélű: noha jószándékú, emiatt pedig építő jellegű és motiváló lehet a megfelelő egyénnél, elég pongyolán fogalmaz és adott esetben még ártóvá is válhat. Egy rossz önbizalmi szinttel élő emberben ugyanis bűntudatot kelthet, azt sugallja neki, hogy még arra is képtelen, hogy valami olyanra vegye rá magát, amivel tényleg javíthat önmagán és nem csak mások előtt bizonyít vele.
Igazság szerint egyszerűen nem lehet szétválasztani azt, amit csinálunk és azt, amit gondolnak rólunk. A döntéseink folyamatos reakciókat váltanak ki a külvilágból, a legkisebb napi teendőktől kezdve az egész életre kiható pillanatokig. Gondolj csak bele: pénzt is azért kapsz, mert valami olyat csináltál, ami másoknak értéket teremtett és ezt ők értékelték is, minimum a kifizetéssel (és végtére mindegy, hogy ezt alkalmazottként vagy vállalkozóként érted el ezt).
Innen nézve a leegyszerűsített “csináld magadért” szimplán blőd. Amint lejjebb megyünk az elemzésében, úgy lesz egyre kevesebb értelme.
Viszont ha alakítunk rajta egy kicsit és azt mondjuk, hogy “csináld magadnak”, az már új értelmezést nyer. A magabiztos ember velejárója, hogy tudja mit akar, emiatt pedig amibe belefog, abban már az elejétől kezdve látja, hogy mit fog vele kiváltani másokból, abból milyen előnyei származnak az adott környezetnek, valamint természetesen neki is.
Megismernél praktikákat arról, hogy érheted el ezt az instant magabiztosságot minden terved elején? Gyere el a Comline Önbizalom-növelő tréningjére, jelentkezz most!